неділя, 15 листопада 2009 р.

Wikiday. Космос

В 2006 році рішенням Міжнародного Астрономічного союзу Плутон було переведено з класу планет до спеціально створеного класу карликових планет.
Клайд Томбо - людина, що відкрила Плутон. Він народився в бідній фермерській сім"ї. Ще з дитинства він захоплювався астрономією. Його однокласники написали в книзі випускників цікаву фразу: "Він відкриє новий світ". Грошей на навчання у нього не було, тому перші роки астрономія була його хобі - самостійно вивчав і самостійно робив знімки неба. Надіслані ним малюнки в одну з обсерваторій дали йому можливість почати там працювати. 1930 року порівнюючи знімки нічного неба, Клайд відкрив Плутон.
Одразу ж розгорілася дискусія, як назвати нову планету. Назву Плутон запропонувала 11-річна англійська школярка Венеція Бьорні, дідусь якої працював бібліотекарем в Оксфорді, і доніс її пропозицію до працівників обсерваторії. Цікавий факт, що брат цього дідуся, Генрі Мадан, запропонував у 1878 році імена для супутників Марса - Фобоса і Деймоса.
У Плутона є великий супутник Харон, вони обоє фактично є подвійною системою планет, оскільки обертаються один навколо одного. У 2005 році були відкриті ще 2 маленьких супутники Плутона - Гідра і Нікта. Їх сфотографував телескоп Хаббл.
В 2006 році стартувала місія Нові Горизонти - супутник, що має на меті дослідити найвіддаленіші області Сонячної системи, в тому числі і Плутон, до якого він наблизиться у 2015 році. На борту апарата міститься частина праху Клайда Томбо, який помер у 1997 році.
Космічні кораблі програми Спейс Шаттл можна використовувати в якості носія для ядерної зброї. Піднести ядерні бомби на шатлі до цілі можна за 2,5 хвилини.
Всього 2мкм-відхилення від заданої поверхні дзеркала Хаббла спричинили катастрофічну якість його перших зображень. Винуватий технік, який припустився помилки під час роботи з дзеркалом телескопа. В грудні 1993 року за допомогою спеціальної експедиції шатла поломку було виправлено. Після цього ще три експедиції замінювали необхідні деталі, остання з них - у травні 2009 року. За 15 років використання Хаббл назбирав 20 терабайт даних.

1 коментар:

Uma Barzy сказав...

Заходи, поучаствуй в акции.По-моему, это будет интересно!